Program „Laboratoria Przyszłości finansowany jest z środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, w postaci środków finansowych, dla jednostek samorządu terytorialnego będących organami prowadzącymi publiczne szkoły podstawowe dla dzieci i młodzieży lub publiczne szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej.

Program realizowany jest na podstawie Uchwały nr 129 Rady Ministrów z dnia 29 września 2021 r. w sprawie wsparcia na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury – „Laboratoria przyszłości”.

Laboratoria Przyszłości, to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach programu Laboratoria Przyszłości wsparcie może być przeznaczone na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej, sprzętu, narzędzi, elektronarzędzi, materiałów, innych przedmiotów i pomocy służących rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży.

Szkoła Podstawowa im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Wijewie otrzymała na ten cel 70 000 zł. Środki wydatkowane w dwóch transzach:
pierwsza w 2021 roku (48308,70 zł), druga w 2022 r. (21691,30 zł).

 

Elementy wyposażenia zakupione do 31.12.2021 r. w ramach programu
„Laboratoria Przyszłości”:

 

Elementy zakupione do szkoły

 

Do czego i na jakich zajęciach sprzęt będzie użytkowany.

 

Drukarka 3D wraz z akcesoriami,
w tym laptop

 

Zostanie wykorzystana na różnorodnych zajęciach np. technicznych, matematycznych, przyrodniczych, w klasach I-III. Wykorzystanie jej na lekcjach pozwoli kształtować wyobraźnię dziecka, ale też pozwoli na dostęp ucznia do nowoczesnych technologii.

 

Stacja lutownicza

 

Wykorzystywana będzie na zajęciach technicznych, kołach zainteresowań. Umiejętności jej obsługi przyda się szczególnie osobom, które chcą samodzielnie konstruować i naprawiać i majsterkować.

 

 

Nagłośnienie z akcesoriami oraz sprzęt studyjny do nagrywania, aparat fotograficzny, statyw, mikrofon kierunkowy, mikroport z akcesoriami, gimbal, zestaw oświetleniowy

 

Nagłośnienie to nowoczesny sprzęt, który będzie wykorzystywany na zajęciach teatralnych, sportowych, wokalnych, polonistycznych. Będzie wykorzystywany do imprez i uroczystości szkolnych, wycieczek klasowych, kiermaszów, pokazu talentów, dokumentowania życia Szkoły.

 

Długopisy 3 D

 

Wykorzystywane na różnorodnych zajęciach lekcyjnych oraz kołach zainteresowań. Rozwijają kreatywność, fantazję i aktywność uczniów.

 

 

Tablice szkolne – białe lakierowane, Laboratorium Grande

 

Zakupiono jako wyposażenie klas.

 

 

 

 

 

2022-07-20Galeria zdjęć: