Program „Laboratoria Przyszłościfinansowany jest z środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, w postaci środków finansowych, dla jednostek samorządu terytorialnego będących organami prowadzącymi publiczne szkoły podstawowe dla dzieci i młodzieży lub publiczne szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej.

Program realizowany jest na podstawie Uchwały nr 129 Rady Ministrów z dnia 29 września 2021 r. w sprawie wsparcia na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury – „Laboratoria przyszłości”.

Laboratoria Przyszłości, to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach programu Laboratoria Przyszłości wsparcie może być przeznaczone na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej, sprzętu, narzędzi, elektronarzędzi, materiałów, innych przedmiotów i pomocy służących rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży.

Szkoła Podstawowa im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Wijewie otrzymała na ten cel 70 000 zł. Środki wydatkowane w dwóch transzach:
pierwsza w 2021 roku (48308,70 zł), druga w 2022 r. (21691,30 zł).

 

 

Elementy wyposażenia zakupione do 31.08.2022 r. w ramach programu
„Laboratoria Przyszłości”:

 

Elementy zakupione do szkoły

 

Do czego i na jakich zajęciach sprzęt będzie użytkowany.

 

Zestaw robotów z akcesoriami „Ozobot Bit”

 

Wykorzystywane na zajęciach informatycznych w zakresie robotyki i mikro-elektroniki w klasach I-VIII, matematycznych. Uczą logicznego myślenia, programowania, kodowania oraz jak stosować sztuczną inteligencję w codziennym życiu. Dostarczają uczniom mnóstwa frajdy i niezapomnianej rozrywki.

 

Przenośny sprzęt nagłaśniający

 

Wykorzystany podczas uroczystości szkolnych, sportowych, artystycznych, wokalnych, teatralnych itp.

 

Sprzęt gospodarstwa domowego

 

Wykorzystywany na zajęciach lekcyjnych: w klasach I-III, technice, kołach zainteresowań, w świetlicy w ramach rozwijania i doskonalenia umiejętności kulinarnych, a także podczas zajęć na temat zdrowego odżywiania i stylu życia.

 

Narzędzia do obróbki drewna i metalu

 

Sprzęt wykorzystywany na zajęciach z techniki, w świetlicy, kołach zainteresowań. Narzędzia pozwolą rozwijać umiejętności konstrukcyjne, manualne uczniów, które przydatne będą w życiu codziennym.

 

 

2022-08-05Galeria zdjęć: