14 listopada br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu propagującym ideę dawstwa szpiku oraz oddawania krwi w przyszłości. Prelekcje dla uczniów przeprowadziła Pani Maria Homan, działająca w Fundacji im. Anny Wierskiej ,,Dar Szpiku'' w Poznaniu. Wolontariuszka podzieliła się swoim doświadczeniem w pomaganiu osobom chorym na nowotwory oraz zachęcała uczniów do podejmowania świadomych i odpowiedzialnych decyzji - rejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku oraz dzielenia się krwią - cząstką siebie po osiągnięciu przez uczniów pełnoletności.

W ramach spotkania odbyło się rozprowadzanie cegiełek wsparcia dla 8 - letniego Franka Kulza z Poznania, podopiecznego Drużyny Szpiku, który już od kilku lat mierzy się z nowotworem tkanek miękkich. Jedyną dla niego szansą jest leczenie w Barcelonie. Uczniowie naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem włączyli się w pomoc dla chłopca. Razem zebraliśmy 1449 zł, którą przekażemy na pomoc w leczeniu. Uczniowie przygotowali również piękne laurki, liściki i świąteczne upominki dla dzielnego wojownika. Serce rosło, widząc, jak nasi uczniowie solidaryzują się z Frankiem, przesyłając mu wiele ciepłych słów i uśmiechu. Spełniliśmy też świąteczne życzenie chłopca, który marzył o modliszce. Pofrunię już niedługo do Poznania i będzie pod dobrą opieką czekać na powrót chłopca z leczenia.

Pomaganie mamy już we krwi...Mam też nadzieję w sercu, że to dzisiejsze spotkanie zaowocuje mądrymi decyzjami naszych uczniów w przyszłości.

Dziękuję uczniom ze szkoły w Brennie oraz opiekunom za uczestniczenie w spotkaniu i wsparcie leczenia chłopca.

Dziękuję wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę - serce w to dzisiejsze spotkanie, bo: ..Słowa pouczają, przykłady pociągają''.

Magdalena Klamka

Fotorelacja na fb szkoły- zapraszamy!

2023-11-15